programowanie kluczy samochodowych warszawa

W dzisiejszych czasach elektroniczne kluczyki samochodowe stały się normą, co stanowi ogromną zmianę w porównaniu z zaledwie kilkudziesięcioma laty, kiedy każdy, kto ma trochę wiedzy, mógł przekręcić zapłon w samochodzie za pomocą skrzyżowanych przewodów i śrubokręta. W dzisiejszych czasach, nawet z precyzyjnie wyciętym kluczem, większość pojazdów nie uruchomi się bez obecności odpowiedniego chipa komputerowego.

Jak zaprogramować klucz samochodowy w Warszawie?

W rzeczywistości niektóre samochody w ogóle nie wymagają wkładania kluczyka. Sama obecność elektronicznego breloka wystarczy, aby w wielu aktualnych modelach samochodów użyć przycisku zapłonu.

To świetna wiadomość dla właścicieli samochodów, ponieważ oznacza to, że Twój samochód, ciężarówka lub SUV jest znacznie trudniejszy do kradzieży niż w poprzednich pokoleniach. Z drugiej strony klucze elektroniczne wprowadzają nowe komponenty, które mogą być drogie, nawet bez płacenia sprzedawcy za ich Programowanie Kluczy Samochodowych Warszawa. Jeśli potrafisz wykonać tę pracę samodzielnie, możesz zaoszczędzić czas i pieniądze, ponieważ nie musisz odwiedzać salonu.

Nie trzeba dodawać, że różni producenci stosują różne procesy. W związku z tym, jeśli nasz przewodnik nie działa dla Ciebie, zalecamy zapoznanie się z instrukcją lub skontaktowanie się z lokalnym dealerem, aby uzyskać więcej informacji na temat programowania chipa kluczyka samochodowego dla konkretnego pojazdu.

Jest to ogólny przewodnik po procesach, które powinny być skuteczne w większości amerykańskich samochodów. Niektórzy producenci, tacy jak Mercedes, używają zastrzeżonej technologii, która gwarantuje, że dealer jest jedynym podmiotem, który może tworzyć nowe klucze, więc miej to na uwadze, decydując, czy możesz podjąć się tego zadania z typem pojazdu.

Programowanie drugiego lub trzeciego klucza

Najprostszym procesem programowania klucza jest sytuacja, w której chcesz zaprogramować drugi klucz. Ponieważ masz już (główny) klucz, którego możesz użyć, producenci zakładają, że jesteś właścicielem pojazdu i sprawiają, że proces jest szybki i łatwy. Zwróć uwagę, że niektórzy producenci wymagają dwóch kluczy do korzystania z tej metody, w takim przypadku jest to przydatne tylko do tworzenia trzeciego klucza.

Usiądź na miejscu kierowcy i umieść swój nowy, pusty klucz w łatwo dostępnym miejscu. Jeśli masz dwa istniejące klucze, ustaw drugi istniejący klucz wraz z pustym. Musisz je szybko zamienić, więc trzymaj je blisko siebie.

Kodowanie kluczy samochodowych Warszawa

Gdy wszystko będzie gotowe, włóż działający kluczyk do stacyjki i przekręć kluczyk do pozycji włączonej. Nie uruchamiaj silnika. Po prostu przekręć kluczyk do punktu, w którym włącza się układ elektryczny samochodu. Natychmiast po włączeniu zasilania przekręć kluczyk z powrotem do pozycji wyłączonej i wyjmij go ze stacyjki.
Teraz będziesz musiał działać szybko. Będziesz mieć w sumie pięć sekund na wyjęcie pierwszego klucza i włożenie drugiego klucza. W zależności od pojazdu, ten drugi kluczyk może być nowym kluczykiem lub drugim działającym kluczykiem. Powtórz ten sam proces opisany powyżej, przekręcając klucz, aż elektronika włączy się, a następnie ponownie go wyłączając.
Jeśli masz trzeci klucz, powtórz ten sam proces wymiany z trzecim kluczem. Jeśli nie, pozostaw drugi kluczyk w stacyjce. Niezależnie od tego, którą z dwóch opcji wybierzesz, po włożeniu i wyłączeniu nowego kluczyka Twój samochód powinien przejść w tryb bezpieczeństwa.
Kontrolka bezpieczeństwa powinna włączyć się na desce rozdzielczej i pozostać zapalona przez około trzy sekundy podczas programowania kluczyka. W niektórych modelach pojazdów może być konieczne naciśnięcie przycisków na kluczyku w celu potwierdzenia. Gdy lampka bezpieczeństwa zgaśnie, wyjmij klucz, a następnie włóż go ponownie, aby sprawdzić, czy proces się powiódł.