kartacz z włosia dzika

Jeśli kupujesz szczotkę do brody, wszyscy eksperci polecają tę z włosiem dzika. Jak wyjaśnia barber Roman, sierść dzika „ma odpowiednią wytrzymałość na zarost, a tekstura sierści dzika pomoże rozprowadzić olejek w brodzie”. Czterech naszych ekspertów poleciło wyprodukowane w Polsce i pędzle do brody z włosia dzika.

Kartacz Zew – idealny

Marka produkuje je w różnych kształtach i rozmiarach, ale trzech profesjonalistów wyraźnie wspomniało o tym mniejszym pędzelku z rączką. „Naprawdę uwielbiam ten kartacz Zew do brody”, mówi Michał, dodając, że mniejsza główka szczoteczki umożliwia „lepszą kontrolę i szczegółowość podczas stylizacji brody”. Barber Patryk Różewski jest kolejnym fanem firmy i powiedział nam, że „Zew robi niesamowitą szczotkę do brody. Nie są najtańsze, ale najlepsze”. Podoba mu się ergonomia rączki tej szczoteczki i mówi, że jej skośne włosie jest „stworzone do przesuwania się po włosach”.

Najlepsza szczotka do brody na krótką brodę

Podczas gdy pędzle Zew w najlepszej cenie były najczęściej polecane przez profesjonalistów, drugą najbardziej polecanym produktem był kartacz do brody od Zew. Według Romana: „Zew produkuje jedne z najlepszych kartaczy do brody i są bardzo popularne wśród brodatych facetów. Świetna jakość i cena.” Podczas wybierania pędzla do brody dwie najpopularniejsze opcje to mniejsze pędzle z uchwytami lub większe pędzle „w stylu wojskowym”, które mają kształt prostokątny lub owalny.

kartacz Zew

Najlepszy kartacz do brody

Musisz także wybrać między miękkim a twardym włosiem. „Wybór właściwego zależy od grubości i obfitości brody”, wyjaśnia Roman, który twierdzi, że szczoteczka z „delikatniejszymi włosami”, taka jak ta, jest idealna do „krótszej lub cieńszej brody”. A jeśli zastanawiasz się, czy naprawdę istnieje potrzeba używania szczoteczki do krótkiej brody, Grzegorz Rak powiedział nam, że to może mieć znaczenie: „Szczotkowanie zawsze pomaga, nawet przy krótkiej brodzie. Pomaga usunąć martwe komórki skóry i pomaga stymulować mieszki włosowe, co w rzeczywistości może pomóc w promowaniu wzrostu”.

kartacz z włosia dzika

Najlepsze szczotki do brody na długie brody

„W przypadku gęstej lub długiej brody skuteczniejszy jest pędzel o jędrnym włosiu” – mówi Roman. Ten większy owalny pędzel o twardym włosiu, również firmy Zew, poleca do ujarzmiania większych brody. Takie pędzle w stylu wojskowym mają zazwyczaj większą powierzchnię pokrytą włosiem, co oznacza, że mogą przeczesać więcej włosów na raz.

Wszyscy eksperci polecali szczotkę do brody z włosia dzika, ale są też pędzle z włosiem syntetycznym. Jeśli jesteś weganinem lub z jakiegoś powodu nie podoba Ci się pomysł używania szczotki do włosów z dzika, nadal możesz znaleźć dobry. Wielu użytkowników lubi tę z Zew, która nadal wygląda jak tradycyjna szczotka do brody z dzika ale w stylu wojskowym z podłużną drewnianą podstawą.

Jeśli chodzi o bardzo przystępną cenowo opcję w stylu wojskowym, wielu fryzjerów lubi ten miękki pędzel. Biorąc pod uwagę to, co powiedzieli inni eksperci, że krótkie włosie jest lepsze dla krótkich bród, a długie włosie dla długich brody, może to być dobra opcja, jeśli masz krótszą brodę, ale wolisz używać narzędzia bez uchwytu. „Miękkie włosie nie szkodzi twarzy podczas szczotkowania” — mówi Roman i podoba mu się „wydajność” większej główki szczoteczki.