Hipnoza

Cóż to było za szalone kilka lat! Cały świat został wywrócony do góry nogami od czasu Covid-19, wielu ludzi straciło bliskich, straciło pracę i cierpiało z powodu niepokoju, żalu i różnych innych warunków, których nigdy wcześniej nie doświadczyli.

Hipnoterapia jest bardzo skutecznym sposobem radzenia sobie z tak wieloma problemami, z którymi pandemia pozostawiła wiele osób. Pozwala nam przezwyciężyć lęki, zmartwienia, niepokoje, a nawet przywrócić nas do stanu sprzed wybuchu epidemii.

Oto kilka przykładów tego, w czym może pomóc hipnoterapia:

  • Strach przed zarazkami
  • Radzenie sobie z noszeniem maski
  • Martwienie się byciem publicznym
  • Żałość
  • Utrata pracy
  • Rozpady relacji
  • Ogólny lęk społeczny i lęk o zdrowie
  • Przymusowe sprzątanie
  • Niski nastrój/depresja

Przyjrzyjmy się niektórym z nich bardziej szczegółowo i dokładnie, co może zrobić hipnoterapeuta, aby pomóc ludziom przezwyciężyć te problemy.

Strach przed zarazkami

To jest coś, na co niestety ludzie cierpią na co dzień. Było to prawdą jeszcze zanim słyszeliśmy o Covid-19, ale stało się znacznie bardziej rozpowszechnione po wydarzeniach od 2020 roku. Ten strach (mizofobia/germofobia) wiąże się z nadmierną reakcją lęku związanego z możliwością skażenia lub choroby. Może to skutkować obsesyjnymi rytuałami czyszczenia, zarówno ich samych, jak i otaczających ich rzeczy, zwłaszcza w domu. Osoby obawiające się zarazków również są bardzo skoncentrowane na tym, czego (lub kogo) dotykają i potrzebują nadmiernego mycia rąk. Hipnoza Lublin jest miejscem, które może ci pomóc.

Istnieją różne techniki, które mogą pomóc złagodzić strach przed zarazkami, w tym techniki fobii, technika pokoju kontrolnego umysłu, systematyczne odczulanie hipnotyczne, a także zdrowa dawka przyszłego stymulacji . Oczywiście nie jesteśmy w stanie usunąć zarazków za pomocą hipnozy, ale jesteśmy w stanie pomóc klientom zmniejszyć ich niepokój i wszelkie związane z nimi „nadmierne reakcje”.

Radzenie sobie z noszeniem maski

Dla wielu z nas noszenie masek było zupełnie nową rzeczą i czymś, o czym nigdy nie myśleliśmy, że będziemy musieli robić to w każdej sytuacji, nie mówiąc już o wykonywaniu codziennych czynności. Dla wielu ludzi myśl o noszeniu maski przez osiem godzin lub więcej w miejscu pracy była przerażająca. W wielu przypadkach, czy to ze względu na problemy fizyczne, czy elementy psychologiczne, noszenie masek powoduje, że niektórzy ludzie czują, że nie są w stanie prawidłowo oddychać (na przykład osoby z wcześniej istniejącymi schorzeniami) lub dają poczucie bycia uwięzionym (w przypadku osób z klaustrofobia, silny lęk i inne problemy).

Hipnoza pomogła tak wielu ludziom przezwyciężyć te uczucia, używając różnych technik radzenia sobie, na przykład technik behawioralnych, takich jak hipnodesensytyzacja i innych wspierających ego strategii radzenia sobie, które są w stanie zastosować podczas sesji hipnoterapii i przenieść do swojego życia. codzienne życie.

Martwienie się byciem publicznym

Obawa przed byciem publicznie, znana również jako agorafobia, może być całkowicie paraliżująca dla tych, którzy na nią cierpią, nie mówiąc już o dodatkowej presji pandemii i innych względach. Od prostych czynności, takich jak robienie zakupów spożywczych, po spotkania z przyjaciółmi w pubie lub restauracji, ten strach może całkowicie odizolować chorego, zwłaszcza jeśli jest to coś, z czym nie jest przyzwyczajony do czynienia i wynika z ostatnich wydarzeń na świecie. Istnieje jednak pomoc dla cierpiących w milczeniu!

Stosując hipnoterapię hipnoterapeuta może stosować różne podejścia do hipnoterapii poznawczej (w tym pracę z przekonaniami ) i uczyć klienta autohipnozy . Oczywiście istnieje o wiele więcej technik, które można wykorzystać, aby znacznie pomóc klientom, którzy nie są w stanie stawić czoła wychodzeniu w miejscu publicznym, niezależnie od tego, czy cierpią na objawy łagodne do ciężkich.

Żałość

W ciągu ostatnich kilku lat tak wielu z nas straciło bliskich i bliskich, w wielu przypadkach bardzo nieoczekiwanie, a także, dla niektórych, w strasznie odosobniony i niesprawiedliwy sposób. Od konieczności puszczenia bliskich bez pożegnania lub jakiegokolwiek kontaktu, po niemożność opłakiwania żalu i pogrzebu ze wszystkimi, aby pożegnać się ze wszystkimi, te doświadczenia są czymś, co pozostanie z niektórymi ludźmi na resztę ich zyje. Oprócz cierpienia ze względu na straty, ograniczenia pandemii Covid-19 dodatkowo wywołały uczucie gniewu, smutku, obwiniania i depresji.

Smutek jest czymś, w czym może pomóc hipnoterapia, zwłaszcza w okresie sesji. Chociaż nie jest to w żadnym wypadku „szybka naprawa” podczas pracy ze stratą, przy użyciu technik takich jak wzmacnianie ego i analityczne podejścia do generowania wglądu, takie jak terapia części .

Utrata pracy

Niezależnie od tego, czy jesteś samozatrudniony, czy pracujesz dla firmy, było tak wiele firm, które „upadły” podczas pandemii lub musiały dokonać znacznych cięć. Niektórym ograniczono godziny pracy, podczas gdy inni całkowicie stracili środki do życia i wszystko, na co tak ciężko pracowali przez wiele lat. To w wielu przypadkach pozostawiło ludzi „w zawieszeniu” lub potrzebujących pomocy finansowej, a dla wielu jest to zupełnie nowa sytuacja, w której nigdy się nie spodziewali, i musieli się nauczyć, jak sobie z nią radzić. Jednak niektórzy nie byli w stanie sobie z tym poradzić, a stres związany z utratą pracy i stabilności, w połączeniu z innymi czynnikami, doprowadził do tego, że wiele osób cierpi, a w zbyt wielu przypadkach nawet odebrało sobie życie.

Podczas sesji hipnoterapii, oprócz oferowania ważnych metod terapii rozmową (takich jak poradnictwo i CBT/REBT) oraz pomagania klientowi we właściwym kierunku, w hipnozie możemy wykorzystać przyszłe tempo i wiele metaforycznych podejść , takich jak: jako „technika ogrodowa” i popularny „ Protokół Performance Palace ”, aby pomóc ludziom radzić sobie z utratą pracy i umożliwić im postęp i przejście na nowe pastwiska, nawet jeśli tylko tymczasowo, gdy czekają na doskonałą okazję do prezentacji samo.

Rozpady relacji

Utknięcie w domu, czy to w domu, mieszkaniu, przyczepie kempingowej, czy rezydencji z tą samą osobą lub ludźmi 24/7, dzień w dzień, przez dłuższy czas może wystarczyć, aby wysłać każdego za granicę. Dotyczy to nawet najbardziej kochających i troskliwych rodzin. Nie mając nic nowego, o czym trzeba koniecznie rozmawiać, narastające napięcia i ograniczenia, które nie pozwalały nam nawet spotkać się z przyjaciółmi i krewnymi na świeżym powietrzu przez miesiące, ludzie nie byli w stanie znaleźć czasu dla siebie. W przypadku wielu związków miało to ogromny negatywny wpływ, a wiele związków (zarówno długich i silnych, ale także nowych i kruchych) zostało zerwanych podczas ograniczeń związanych z blokadą. Dlatego niestety Covid kosztował wiele osób ich związki, domy, a nawet dzieci.

W sali terapeutycznej techniki, takie jak trening asertywności w hipnozie, radzenie sobie z gniewem i radzenie sobie z nieprzydatnymi „ zakłóceniami poznawczymi ”, mogą pozwolić klientowi spojrzeć na szerszy obraz i inne punkty widzenia, jednocześnie rozwijając elastyczność i tolerancję w celu zachowania ich najważniejsze relacje – a jednocześnie własne zdrowie psychiczne!

Ogólny lęk społeczny i lęk o zdrowie

Przez ostatnie dwa lata był to bardzo nieprzewidywalny i przerażający świat poza naszymi domami i w mediach, nic więc dziwnego, że tysiące ludzi cierpi teraz z powodu lęku społecznego, a także lęku o zdrowie i wolałoby po prostu zostać w domu w bezpiecznym środowisku, które wszyscy staraliśmy się stworzyć dla siebie.

Lęk może przybierać różne formy i może wpływać na ludzi na wiele różnych sposobów, więc żadne dwie osoby nie będą takie same w swoim doświadczaniu go. Dobrą wiadomością jest to, że jest tak wiele fantastycznych technik hipnoterapii, które można wykorzystać nie tylko w przypadku lęku społecznego, ale we wszystkich innych dziedzinach życia człowieka, w których lęk się przeniknął.

Oprócz wielu technik, o których już mówiliśmy, a przede wszystkim skupiając się na podejściach poznawczych, terapia regresyjna może być stosowana w celu połączenia klienta z faktem, że nie zawsze reagował w ten sposób i aby pomóc klientowi czerpać z własnego ogromnego magazynu zasobów z przeszłości.

Przymusowe sprzątanie

Większość ludzi uwielbia czysty i schludny dom i uczucie „świeżej pościeli” po przyjemnej kąpieli w wannie lub prysznicu. Ale od czasu Covida dla niektórych sprzątanie stało się niemal uzależnieniem, jeśli nie przymusem. Czy to „anty-bacowe wycieranie” klamek po każdym dotknięciu, czy też czyszczenie przedmiotów kupionych w sklepie, zanim zostaną odłożone z obawy przed złapaniem Covida. Nowe rytuały czyszczenia niektórych ludzi są jeszcze bardziej znaczące i destrukcyjne. Oprócz czyszczenia przedmiotów, wiele osób kompulsywnie myje ręce, używając żeli i sprayów antybakteryjnych za każdym razem, gdy czegoś dotykamy lub po prostu czuje, że minęło zbyt wiele czasu od ostatniego „odkażenia”. Doprowadziło to do tego, że wiele osób ma bardzo obolałe, popękane, zniszczone i suche dłonie, co z kolei może prowadzić do innych problemów.

Sprzątanie i odkażanie to coś, co bardzo łatwo może stać się nawykiem, a następnie przymusem, który jest po prostu wyczerpujący. Dla niektórych staje się to prawie rytuałem i jest czymś, co obserwujemy znacznie częściej w zawodzie hipnoterapeuty. Pomaganie ludziom w przezwyciężeniu tego kompulsywnego zachowania i ponownej nauce zachowań, które są bardziej odpowiednie (i nadal bezpieczne), można osiągnąć na różne sposoby, od pracy z przekonaniami po podejścia do uważności i techniki zatrzymywania myśli , a także wiele innych!

Niski nastrój/depresja

Wreszcie, wszyscy wiemy, że NHS i usługi zdrowia psychicznego w Wielkiej Brytanii wykraczają poza ich możliwości, co powoduje, że wiele osób nie otrzymuje potrzebnej pomocy. W tych bardzo niepewnych czasach i okresach wyjątkowo wzmożonego stresu, wielu z nich rozwinęło niskie nastroje, a nawet poważną depresję, aw wielu przypadkach jest to coś, czego ludzie wcześniej nie doświadczyli i może być bardzo przerażające. Dlatego w wielu różnych praktykach terapeutycznych pojawia się coraz więcej próśb o pomoc w przypadku depresji i obniżonego nastroju.

Korzystanie z hipnoterapii to świetny sposób na zmianę zachowań i myśli, uzyskanie wglądu w przyczynę obniżonego nastroju, a także pomaganie ludziom w angażowaniu się w podejście wzmacniające ego oraz przyszłe tempo i próby umysłowe. Szerokie podejście terapeutyczne często prowadzi do najlepszych wyników dla klientów, a dotyczy to zwłaszcza pracy z klientami cierpiącymi na depresję z powodu Covid i ich obecnej sytuacji

Hipnoterapia może pomóc

Mamy nadzieję, że ten blog przyniósł Ci korzyści, a jeśli jesteś hipnoterapeutą (lub uczniem hipnoterapii), upewnij się, że odpowiednio zaplanujesz każdą sesję terapeutyczną, dostosowując ją do każdego indywidualnego klienta i skupiając się na jego potrzebach i wyzwaniach w danym momencie. Pamiętaj również o korzyściach płynących z zadawania klientowi pracy domowej, ponieważ jest to tak cenne narzędzie.

Jako klient terapii, upewnij się, że szukasz hipnoterapeuty, który jest dobrze wyszkolony i jest w stanie udzielić Ci najlepszej możliwej pomocy, korzystając z szeregu podejść do hipnoterapii. Sprawdź nasz blog na temat „ jak działa hipnoterapia ” i szukaj logo „HypnoTC Professional Practitioner” przy wyborze dobrze wyszkolonego hipnoterapeuty.