wycieraczki-1532

Jeśli masz już wycieraczkę, ale nie wiesz, gdzie ją umieścić, najważniejszym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest materiał. Zasadniczo chłonne powierzchnie, takie jak tkaniny i dywany, nie mogą wyjść na zewnątrz, jeśli zostaną zamoczone. Z drugiej strony wodoodporne materiały, takie jak guma, mogą.

Jeśli Twoja mata jest wykonana z gumy i włókna kokosowego, sposób, w jaki włókno kokosowe reaguje na wodę, może mieć wpływ na całą matę, nawet jeśli jest używana samodzielnie. Kiedy włókno kokosowe styka się z wodą, rozszerza się, powodując wygięcie gumy, dlatego wycieraczki z włókna kokosowego z gumowym podkładem nie mogą być używane na zewnątrz.

Aluminium powinno być stosowane tylko wewnątrz, ponieważ nie zapewnia właściwości antypoślizgowych. Aluminium jest całkowicie wodoodporne, ale pozwala wodzie gromadzić się na jego powierzchni. Śliskie metalowe powierzchnie nie są bezpieczne w drzwiach, a często nie zalecamy aluminium do wejść .

Poniżej wymieniliśmy niektóre materiały, które najlepiej sprawdzają się w obu ustawieniach. Jeśli Twój materiał na maty nie znajduje się na tej liście, skontaktuj się z jednym z członków zespołu, aby uzyskać bardziej spersonalizowaną rekomendację.

Do wycieraczek wewnętrznych należą:

  • Wycieraczki aluminiowe z wykładziną dywanową
  • Maty z włókna kokosowego z gumowym spodem
  • Skrobaki aluminiowe

Do wycieraczek zewnętrznych należą:

  • Tradycyjne maty z włókna kokosowego
  • Maty z włókna syntetycznego
  • Maty gumowe z otworami
  • Niskoprofilowe skrobaki z podwyższonymi chwytakami
  • Odprowadzalne maty PCV

Czy niektórych mat można używać wewnątrz i na zewnątrz?

Istnieje kilka mat wewnętrznych i zewnętrznych. Jeśli musisz używać zamiennie jednej maty, spróbuj znaleźć skrobaczkę, która umożliwi przepływ wody. Musi również wychwytywać i zatrzymywać brud na tyle dobrze, aby utrzymać czystość również wewnątrz.

Ważne jest, aby pamiętać, że jeśli użyjesz jakiejkolwiek maty z logo w miejscu, do którego nie jest przeznaczona, może ona nie być traktowana w celu radzenia sobie z żywiołami. Maty zewnętrzne są zazwyczaj traktowane chemikaliami odpornymi na promieniowanie UV, aby zapobiec ich rozkładowi lub odbarwieniu.

Maty wewnętrzne mogą nie być w stanie poradzić sobie z dużą ilością deszczu lub śniegu. Włókno kokosowe jest wodoodporne, ale rozszerza się, gdy jest przemoczone, więc nie można go używać na zewnątrz, gdy jest przyklejone do gumy lub innych wodoodpornych materiałów, które się nie zmienią.

Jeśli obszar na zewnątrz jest zakryty i masz pewność, że wycieraczka nie zamoczy, chłonne skrobaki mogą się dobrze sprawdzić. Werandy i markizy to przykłady obszarów, które nie są całkowicie suche, ale nadal mogą skorzystać z maty do suszenia butów.