domek na mazurach

Domek na Mazurach – tam chcesz jechać

Przewodnią zasadą projektu było stworzenie domu, który łączy przejrzystość z trwałością, tworząc silny związek między willą, a krajobrazem. Harmonia między krajobrazem a wnętrzem, architekturą i naturą była kluczowym wyznacznikiem projektowania, szczególnie w odniesieniu do linii wzroku, materiałów, kolorów i oświetlenia. Domek na mazurach jest zaprojektowany od wewnątrz, tworząc niezakłócony widok na otaczającą przyrodę, jednocześnie zapewniając schronienie i intymność. Wszystkie te aspekty współgrają ze sobą, aby zapewnić domowi poczucie ponadczasowości.

Domek na mazurach z własną linią brzegową

Domek na mazurach z własną linią brzegową położona jest w zielonej oazie drzew i roślin, które zasłaniają dom przed wzrokiem. Rośliny wodne wzdłuż linii wody przeplatają się z podestami, które prowadzą do innych części ogrodu. Od strony wody willa ma optymalny widok na jezioro. Tarasy na dwóch różnych poziomach łączą willę zarówno z lądem, jak i wodą, zakotwiczając dom w naturze i nadając mu przyjazną obecność. Przeszklone narożne okna w salonie, kuchni i innych pomieszczeniach sprawiają, że mieszkańcy czują się jak na wodzie. Pomiędzy domem a sąsiednią działką, pagórkowaty pas ziemi z wysokimi drzewami zapewnia prywatność.

Zakręcając most łączący willę z główną drogą, rząd drzew pozostaje nienaruszony. To dodatkowo zwiększa poczucie prywatności i blokuje przeszkadzające światła w ruchu ulicznym.

Domek na mazurach nad jeziorem

Elementy wnętrza, takie jak kominek i szafki do przechowywania, dzielą dom na różne miejsca, tworząc bardziej intymne i prywatne przestrzenie w dużej przezroczystej przestrzeni. W sercu domu pustka o pełnej wysokości łączy wszystkie poziomy i tworzy kolejną serię ukośnych i pionowych linii widzenia. Klatka schodowa łączy wszystkie pomieszczenia w jedną przestrzeń wewnętrzną. Centralne atrium wpuszcza dużo światła dziennego do zagłębionej piwnicy i łączy wnętrze z tarasem na dachu. Z tarasu na dachu można podziwiać panoramiczne widoki, jakby unosząc się cicho nad jeziorem.