stoliki kawowe z marmuru i marmurowe 2

Z subtelnie pięknym blaskiem i pięknem marmuru, istnieje wiele klasycznych sposobów na włączenie marmuru do wystroju domu, aby rozjaśnić dom. Marmur jest elegancki, polerowany i wyrafinowany. Natychmiast podnosi wygląd przestrzeni, dodaje jej bogactwa i istnieje od wieków. Utworzony z rekrystalizowanych minerałów węglanowych, z końcowym kamieniem, ukazującym unikalne „żyły” lub prążki, jego nazwa pochodzi od greckiego słowa oznaczającego „lśniący kamień”. Stoliki kawowe z marmuru to must-have każdego wnętrza.

Marmurowe blaty kuchenne

Blaty kuchenne to świetne miejsce na rozpoczęcie od włączenia marmuru. Nawet jeśli obecny jest granit, można go zastąpić kamieniem marmurowym o szorstkiej fakturze lub wygładzonym wykończeniu. Marmurowe blaty, w przeciwieństwie do granitu, muszą być regularnie konserwowane, odpowiednio i konsekwentnie czyszczone, aby uniknąć plam i zadrapań.

Marmurowe Podłogi

Popularne powiedzenie brzmi „mniej znaczy więcej”. Jeśli chodzi o marmur, jego zastosowanie nawet na niewielkiej powierzchni może uwydatnić przestrzeń, zmieniając ją z nudnego w szykowny.

Teksturowana marmurowa posadzka w holu lub mała wkładka z medalionem w salonie działa jako centralny punkt i tworzy wspaniały akcent. Stoliki marmurowe dobrze komponują się z takimi podłogami.

Marmurowe ściany akcentujące

Nieczęsto stosowany w dekoracjach ściennych, marmur faktycznie tworzy świetny wygląd dla każdego rodzaju pomieszczenia. Jest również łatwy w obróbce i miękki, dzięki czemu można go stosować do różnych zastosowań. Marmur może być używany ozdobnie na małej powierzchni lub na pojedynczej ścianie, albo na całym pomieszczeniu. W przeciwieństwie do trudności w stosowaniu płytek do formowania korony i ościeżnic, wszechstronność marmuru sprawia, że ​​jest to świetny kamień do niektórych obszarów domu.

Piękne marmurowe lampy

Lampy marmurowe są świetnym dodatkiem do domu. Jeśli nie ma możliwości wkomponowania marmuru w inne wnętrza, świetnym rozwiązaniem są świeczniki, które spajają przestrzeń. Dostępnych jest wiele opcji projektów i dostosowań zarówno dla tradycyjnych, jak i współczesnych domów.