Skup aut osobowych Warszawa

Skup samochodów osobowych Warszawa

Przy zakupie pojazdu jest jeden bardzo dobry powód, aby rozważyć sprzedaż używanego zamiast nowego: amortyzacja. Amortyzacja nowego samochodu wynosi około 10% w momencie opuszczenia partii i kolejne 20% w ciągu pierwszego roku1. Po trzech latach przeciętny samochód jest wart około 60% tego, co był nowy. Dla pierwotnego właściciela może to być przygnębiająca wiadomość, ale dla ostrożnego nabywcy używanych samochodów stanowi straszną ofertę. Ale co zrobić ze starym autem? W takich sytuacjach przychodzi na pomoc oferta Skup aut osobowych Warszawa.

Model starszy o rok do trzech lat prawdopodobnie nadal będzie objęty gwarancją producenta i jeśli nie będzie nadużywany, prawdopodobnie będzie oferował wiele lat dobrej eksploatacji. Stwarza to możliwości zakupu dla doświadczonych kupujących samochody, którzy wiedzą, jak negocjować ceny używanych samochodów.

KLUCZOWE WNIOSKI

  • Kupno używanego samochodu może być korzystniejsze finansowo niż kupno nowego, dzięki amortyzacji.
  • Uzyskiwanie dobrej oferty na używany samochód można osiągnąć, przeprowadzając dokładne badania online, sprawdzając samochody i jazdę próbną oraz porównując ceny.
  • Strony prywatne mogą być tańsze, ale wiążą się z większym ryzykiem, podczas gdy partie dealerskie i certyfikowane pojazdy używane mogą być bardziej niezawodne i są zgodne z prawem cytrynowym w większości stanów.
  • Jeśli interesuje Cię sfinansowanie zakupu używanego samochodu, przed przystąpieniem do negocjacji pomocne może być uzyskanie wstępnej kwalifikacji lub wstępne zatwierdzenie pożyczki.

Skup aut osobowych Warszawa – Ile kosztuje używany samochód?

Negocjując ceny używanych samochodów, warto wiedzieć, za ile zazwyczaj się one sprzedają. Średnio typowy używany pojazd sprzedawany w 2020 r. za 21 558 PLN. Ceny używanych pojazdów – i nowych samochodów – wzrosły w 2020 r., po części dzięki fali wydatków konsumenckich wywołanej uwolnieniem płatności z tytułu wpływu na gospodarkę. Zmniejszona podaż używanych pojazdów w połączeniu z większą liczbą konsumentów, którzy mają gotową gotówkę do wydania w formie czeków stymulacyjnych, pomogła w podwyżce cen używanych samochodów rok do roku.

Skup samochodów osobowych Warszawa

Skup aut osobowych Warszawa

Jeśli chodzi o to, ile należy zapłacić za używany samochód w Skup aut osobowych Warszawa, zależy to wyłącznie od Twojego budżetu. Gdy płacisz gotówką za używany pojazd, kwota, którą masz pod ręką, prawdopodobnie określi, ile możesz wydać. Podczas planowania uzyskania pożyczki samochodowej, możesz mieć większy budżet na zakup używanego samochodu. Pamiętaj, aby sprawdzić najlepsze oprocentowanie kredytu samochodowego, aby porównać opcje finansowania.

Jeśli planujesz sfinansować zakup używanego samochodu, rozważ uzyskanie wstępnej kwalifikacji lub wstępnej zgody na pożyczkę, ponieważ może to być przydatna karta przetargowa podczas negocjowania cen.

Skup aut używanych Warszawa

Jak więc zapewnić sobie dobrą ofertę sprzedając używany samochód? „Zrób wszystko, co możesz, zanim fizycznie kupisz samochód” — powiedział Philip Reed, starszy redaktor działu doradztwa konsumenckiego w witrynie poświęconej przeglądom motoryzacyjnym. Oznacza to sprawdzenie, jaką marką i modelem jesteś zainteresowany i za ile sprzedajesz w Twojej okolicy.

Skup aut osobowych Warszawa

Skup samochodów używanych Warszawa

Jeśli zastanawiasz się, czy warto poświęcić dodatkowy czas na odrabianie lekcji na temat używanych pojazdów, zastanów się, co możesz dzięki temu zyskać. Badając konkretne pojazdy, które mają cechy i przebieg, których szukasz, wprowadzasz konkurencję do procesu zakupu samochodu. Sprzedawca może nie osiągnąć najniższej ceny, jaką znajdziesz, ale nie zaszkodzi zapytać.

Edmunds jest dobrym źródłem informacji dla skupujących samochody. Wraz z Kelley Blue Book i Skup samochodów osobowych Warszawa monitoruje skupy nowych i używanych samochodów, aby dostarczać szczegółowe informacje o cenach. „Zbieramy dziesiątki tysięcy transakcji tygodniowo z aukcji hurtowych, dużych i małych dealerów, danych rejestracyjnych pojazdów, danych aukcji i innych źródeł”, powiedział Alec Gutierrez, starszy analityk w Kelley Blue Book, o procesie jego organizacji.

Jak zaplanować zakup używanego samochodu?

Poza cennymi narzędziami badawczymi dostępnymi w Internecie, możesz zajrzeć do internetowego rynku kupna i sprzedaży samochodów. Witryny z używanymi samochodami upraszczają zakupy dzięki szczegółowym ofertom, które można przeszukiwać, recenzjom samochodów, przewodnikom dla kupujących i nie tylko, co oznacza, że ​​od Twojego pojazdu dzieli Cię zaledwie kilka kliknięć. Niektóre magazyny motoryzacyjne – zwłaszcza największe „Samochód i kierowca” – są również przydatne ze względu na długie zaległości w recenzjach, skierowane do entuzjastów jazdy.