naprawa agd warszawa (8)

Pralka to jeden z podstawowych sprzętów AGD na co dzień, zwłaszcza jeśli pod jednym dachem mieszka kilka osób, a tym bardziej, jeśli są wśród nich dzieci! Nie ma nic lepszego niż umiejętność identyfikacji każdego symbolu lub elementu pralki , aby lepiej zrozumieć jej działanie, niezależnie od marki (Arthur-Martin Electrolux, Whirlpool, Brandt, Faure itp.).

Aby dobrze działała, każda część zamienna i akcesorium, które składa się na sprzęt taki jak pralka, odgrywa kluczową rolę.

Oto lista głównych elementów pralki, które mogą różnić się w zależności od modelu:

 1. Zacznijmy od silnika , który dzięki działaniu paska zapewnia obrót bębna zawierającego praną bieliznę;
 2. Bęben to metalowy cylinder z otworami, przez które woda wpływa i wypływa podczas cyklu prania;
 3. Rezystancja, zwana również elementem grzejnym , gwarantuje ciepłą wodę w zależności od wybranego programu zmywania;
 4. Termostat lub sonda CTN (NTC) jest podłączona do rezystancji, ponieważ odpowiada za kontrolowanie temperatury, podobnie jak w piekarniku do gotowania żywności;
 5. Zbiornik jest przeznaczony do kontrolowania ilości wody i jest uruchamiany przez czujnik np. w przypadku wycieku;
 6. Panel sterowania jest również kluczowym obszarem, ponieważ to z niego uruchamiane jest programowanie, a także znajduje się tablica elektroniczna, innymi słowy mózg pralki;
 7. Niedaleko panelu sterowania znajduje się szuflada przeznaczona na detergent, płyn do płukania tkanin i płyn do prania wstępnego ;
 8. Dwie pompy uzupełniają zestaw części zamiennych i umożliwiają cyrkulację wody piorącej w wannie dla jednej i poza pralką dla drugiej.
Zapoznaj się z naszym katalogiem produktów, aby znaleźć część zamienną potrzebną do naprawy pralki.

Awaria, problem: pomóż sobie samouczkiem dotyczącym naprawy pralki

Nikt nie jest bezpieczny przed awarią ze sprzętem gospodarstwa domowego, a pralka jest sprzętem dość obciążonym, może ulec awariom lub problemom . Ale nie panikuj, możesz całkowicie naprawić swoją pralkę, jeśli zidentyfikujesz awarię lub dany problem i skorzystasz z samouczków edukacyjnych dostępnych w Internecie.

Oto niewyczerpująca lista różnych awarii i problemów napotkanych w pralce:

 • Twoja pralka już się nie włącza ;
 • Woda w Twojej pralce już się nie nagrzewa;
 • Podczas pracy sprzętu słychać nietypowe dźwięki;
 • Twoje urządzenie przestaje działać w połowie cyklu prania;
 • Drzwi zamknięte ze względów bezpieczeństwa nie chcą się zamknąć lub wręcz przeciwnie otworzyć;
 • Przerwa w dostawie prądu następuje zaraz po uruchomieniu maszyny;
 • Po zakończeniu cyklu prania komora pozostaje napełniona wodą , nawet po zakończeniu cyklu wirowania;
 • Twoja pralka ma wyciek;
 • Wibracje emitowane przez sprzęt gospodarstwa domowego…

Praktyczna rada Adepem: weź ze sobą instrukcję obsługi

Pamiętaj, aby zapoznać się z instrukcją obsługi pralki, ponieważ zawiera ona cenne informacje, które mogą pomóc Ci wyjść z trudnej sytuacji.

Kod błędu, kod awarii, nagła awaria, ta książeczka na pewno okaże się bardzo przydatna: daj Cezarowi to, co w końcu należy do Cezara!
A jeśli nie możesz znaleźć potrzebnych informacji, nie wahaj się skontaktować z zespołami, które chętnie Ci pomogą. Naprawa płyt indukcyjnych Warszawa  w mniej niż 48 godzin przez fachowca z certyfikowanymi umiejętnościami.

Dlaczego pralka się nie uruchamia?

Zamiast myśleć, że Twoje urządzenie już nigdy się nie uruchomi, rozważ te części zamienne, które można łatwo wymienić i przywrócić pralkę do życia! Samodzielna naprawa jest dobra, a wymiana niektórych części, takich jak kondensator i bezpiecznik, by wymienić tylko kilka, pozostaje w zasięgu każdego. Przejdź do naszego katalogu, aby znaleźć potrzebne referencje.

Oto referencje dostępne w naszym katalogu dotyczące kondensatorów do pralek

Do kogo się zgłosić w celu naprawy pompy lub drzwi pralki?

Naprawą pralki można zarządzać na różne sposoby: serwis posprzedażowy, sklep spożywczy lub warsztat w domu, usługi między osobami prywatnymi, dedykowane serwisy lub warsztaty.

Obsługa posprzedażowa Twojego sklepu

Z jednej strony pierwszym kliknięciem, zwłaszcza jeśli Twój sprzęt AGD jest jeszcze na gwarancji (na ogół jest to okres dwóch lat), jest skontaktowanie się z serwisem posprzedażowym (SAV) sklepu lub serwisu Internet, w którym kupiłeś pralkę. Naprawa agd Warszawa oferuje wybór między samodzielną naprawą lub skorzystaniem z usług mechanika pralki

Miejsce naprawy: dobre adresy dla Twojej pralki

Pamiętaj, że możesz także skorzystać z serwisów zlokalizowanych w pobliżu. Wszystko, co musisz zrobić, to geolokalizować jedną z nich zgodnie z miejscem zamieszkania dzięki narzędziom zainstalowanym na ich stronie lub po prostu przeprowadzając wyszukiwanie w Google. Z reguły obszary interwencji są często określane na stronach tych rzemieślników i ekspertów, co pozwala zaoszczędzić czas.

Coraz częściej słyszymy też o warsztatach ko-naprawczych, sieciach solidarnościowych, które czasem w celu reintegracji zawodowej oferują swoje usługi naprawy całego sprzętu, w tym sprzętu AGD

Naprawa (naprawa) pralki w domu, przez osobę fizyczną: praktyczne porady

A osoby, sąsiedzi i inne osoby znajdujące się w pobliżu Twojego domu mogą również działać jako osoby zajmujące się naprawami domu, na przykład w przypadku innych świadczonych usług. Oczywiście, jeśli nie znasz swojego sąsiedztwa lub osoby, która proponuje ci pomoc, zachowaj czujność i poproś o wszelkie przydatne informacje przed zaakceptowaniem usługi (jeśli jest płatna) lub usługi.

Rozwiązywanie problemów (narzędzie do rozwiązywania problemów) pralka (pralka): instrukcje użytkowania

To samo dotyczy pozostawienia naprawy pralki w rękach służb pomocy drogowej. Dzięki kosztorysowi będziesz mógł mieć konkretny obraz jego know-how i cen. Kosztorys jest niezbędnym dokumentem, który pozwala lepiej poznać firmę i rzemieślnika, którego wybrałeś do tej misji rozwiązywania problemów.

Dla fachowca nie da się rozwiązać żadnego problemu, niezależnie od rodzaju awarii ( problem wymiany paska w maszynie ), ponieważ ma on swoją wiedzę, ale także narzędzia diagnostyczne, takie jak multimetr, który jest bardzo przydatnym zegarkiem w zależności od na danej części zamiennej. Jeśli jest to problem z rurą spustową, najbardziej kompetentną osobą będzie prawdopodobnie hydraulik.

Po zdiagnozowaniu źródła problemu (pompa spustowa, zawór wlotowy, szuflada na detergent) zagrażającego prawidłowemu funkcjonowaniu pralki, serwisant będzie mógł ją ponownie uruchomić, w szczególności dokonując w razie potrzeby wymiany części zamiennych, co pozwalają znaleźć całkowicie normalny cykl prania. Naprawa lodówek Warszawa zapewnia, że nie musisz już szukać do kogo zadzwonić w celu naprawy pralki lub płyt indukcyjnych…

Praktyczna rada Adepem: patrz tabliczka znamionowa

Jeśli chcesz kupić część zamienną za pomocą kilku kliknięć, przejdź do naszego katalogu produktów! Pamiętaj, aby zabrać ze sobą referencję swojego sprzętu, aby uniknąć błędów. Wszystkie te kluczowe informacje znajdują się w instrukcji obsługi i tabliczce znamionowej dołączonej do pralki.

Jak rozebrać pralkę?

Czy w pełni zgadzasz się z koncepcją samodzielnej naprawy i czy chcesz rozpocząć naprawę pralki? W takim przypadku przeczytaj uważnie poniższe informacje.

Napraw swój sprzęt AGD samodzielnie

Masz odpowiednie narzędzia, rękawice ochronne i środki bezpieczeństwa, a mianowicie odłączenie sprzętu, aby uniknąć ryzyka porażenia prądem.

Niezależnie od tego, czy chodzi o sprawdzenie rury odpływowej, drzwiczek, bębna, szuflady na detergent, kontrolę poziomu, czy nawet bardziej dogłębny demontaż urządzenia gospodarstwa domowego, pamiętaj o zapoznaniu się z instrukcjami użytkowania zawartymi w instrukcjach i przestrzeganiu kroków związane z demontażem. Rzeczywiście, nawet jeśli pralki są wykonane według wspólnej koncepcji, pralka Electrolux (dawniej Arthur Martin) może składać się z określonych części, których nie będzie miała pralka marki Whirlpool . Poza tym ułatwi ci to pracę podczas ponownego montażu zespołu.

Praktyczna rada: zaufaj ekspertom od napraw

W każdym razie postępuj zgodnie z poradami naprawczymi ekspertów,  (będziesz wiedział, jak wymienić uszczelkę drzwi swojej pralki ), który jest pełen zaleceń, informacji teoretycznych i praktycznych, ale także tutoriali czy aktualności dotyczących części zamiennych i sprzęt AGD.

Jak zdiagnozować problem z pralką?

Czy masz pojęcie o naturze awarii? Jako technik z pewnością użyjesz multimetru, aby dowiedzieć się, czy prąd nadal płynie przez serce pompy spustowej , Aby właściwie zarządzać tym kluczowym krokiem, nie wahaj się zapoznać z naszym artykułem poświęconym właściwemu użytkowaniu multimetr , niezbędne narzędzie pomiarowe, zwłaszcza jeśli chcesz samodzielnie naprawić mały lub duży sprzęt AGD !

Jaka jest żywotność pralki?

Każde urządzenie gospodarstwa domowego podlega maksymalnej żywotności. Podstawowa gwarancja wynosi dwa lata, dlatego warto dbać o pralkę na co dzień. A to oznacza regularne zwracanie uwagi na kontrolki i symbole na pralce, które mogą ostrzegać o kodzie błędu, awarii lub ostrzegać o usterce związanej z płynnym przebiegiem cyklu prania.

Ponadto warto powtórzyć, że regularna konserwacja wszystkich urządzeń gwarantuje ich sprawność i chroni przed awariami i nieprzewidzianym w budżecie etapem naprawy pralki. Jako taki, biały ocet, podobnie jak soda oczyszczona, może całkowicie zastąpić konwencjonalne środki czyszczące, będąc jednocześnie bardziej ekonomicznym i ekologicznym.

Pamiętaj również, aby sprawdzić rurę odpływową i zachować czujność na wszelkie nieszczelności, jakkolwiek małe. Lepiej jest zapobiegać niż leczyć !